Este van, bocsánat éjjel és az álom megint elkerül. Ilyenkor érzem a legjobban magam a nap 24 órájából. Kár hogy van másnap és én másnaposan nem tudok mit kezdeni magammal, pedig holnap kell, mert megyek a doktornőmhöz és az ébresztő kora hajnali időpont.
Ilyen szélesen kitárt bevezető után már csak a tartalmat és egy rövidke befejezést kell rittyenteni, amikor is azt mondhatjuk, elkészült a post azaz bejegyzés, vagy valami ilyesmi.
Tárgyaljunk hát arrĂłl, hogy pĂ©ntek Ăłta itthon van Ă©n velem az Ă©desanyám. Mára már kialakult egy kis ritmus az Ă©letĂĽnkben Ă©s egĂ©sz szĂ©pen megvagyunk. Ĺ a rosszcsont gyerek, akire oda kell figyelni, de nagyon, Ă©n pedig a szigorĂş szĂĽlĹ‘, aki mindig odafigyel, de nagyon. Az álarc a nehĂ©z, amit reggeltĹ‘l lámpaoltásig viselnem kell, hogy ne lássa az arcomon a sajnálatot? szánalmat? amikor a bĂ©nán maradt kezĂ©re nĂ©zek; hogy ne kapjak utána rĂ©mĂĽlten Ă©s bepánikolva minden kisebb remegĹ‘ mozdulatnál. NehĂ©z az álarc, de viselem, ameddig csak kell! legyen velem, már nem is olyan nagy baj hogy nem vagyok egyedĂĽl, hogy a kutyákon Ă©s rajtam kĂvĂĽl más is szĂvja a lakásban a levegĹ‘t, ami állandĂłan enyhe Ă©telszagot áraszt, mert a nagyon-utálom-amerikai-konyha tĂpusĂş lakásban Ă©lek, elszĂvom meg nincsen, mert mĂ©g dohányoztam Ă©s jĂłl elszĂvtam az árát.
Most egy kis lĂ©legzetvĂ©telnyi szĂĽnet következik, mert elfelejtettem, miközben Ărtam, hogy mĂ©g mirĹ‘l is akartam locsogni.
Elmondom, hogy nagyon szĂ©gyellem magam, mert a pĂ©nteki hazajövetelĂĽnkben segĂtsĂ©get kaptunk Ă©s Ă©n akkora bunkĂł vagyok, hogy azĂłta nem telefonáltam, hogy megköszönjem. De tudom, hogy Ĺ olvassa a blogomat Ă©s tudni fogja, hogy mirĹ‘l is van szĂł Ă©s megĂ©rti, hogy nekem a telefonálás legalább olyan nehĂ©z, mint Ă©lĹ‘ben beszĂ©lni face to face valakivel. (Megvillant a hatalmas angol tudásom;) ) Mert az Ă©n világom zárt Ă©s kĂ©sz. Az Ă©n terĂĽletemre nem lĂ©phet más csak akit engedek, de általában nem engedek senkit, mert fĂ©lek, mert fĂ©ltem (a terĂĽletemet), mint aki a frissen nyĂrt gyepre nem engedi játszani a gyerekeket, mert tönkre teszik, vagy az aki takarĂtás után elvárja, hogy senki ne használjon semmit, mert akkor minden szĂ©p tiszta marad. Ilyen az Ă©n terĂĽlet-vĂ©dĹ‘-mechanizmusom is. Ne jöjjön Ă©s ne lásson senki. Teljesen jĂł, ha egy nap nem hagyja el több szĂł a számat, mint amennyit a kutyáimhoz beszĂ©lek. Teljesen elfogadhatĂł számomra, hogy a napok nem nappalok Ă©s Ă©jszakák hanem Ă©jszakák Ă©s nappalok, mert Ăgy logikus, ha a szerint állĂtjuk össze a ritmusát, hogy mikor Ă©rezzĂĽk fitten magunkat.
FittsĂ©gemben zárszĂłt mondok. MegĂrok mĂ©g egy könyvismertetĹ‘t (hogy minek Ă©s kinek azt senki ne kĂ©rdezze, mert az anyukám is ezt tette Ă©s nem tudtam válaszolni, csak álltam lehajtott fejjel, felhĂşztam a vállam, Ă©s azt mondtam, csak Ăşgy, az internetre. Édesanyámnak ez a varázsszĂł: internet Ă©s Ăşgy gondolja (a jĂłságos, kicsi szĂvĂ©vel), hogy a lánya most valami nagyon nagy dolgot visz vĂ©ghez az egĂ©sz világ elĹ‘tt Ă©s fogalma sincs arrĂłl, hogy amikkel foglalkozom rajtam kĂvĂĽl nem Ă©rdekel senkit. És most Ĺ‘szintĂ©n mondja meg valaki kinek okozok kárt azzal, hogy meghagyom Ĺ‘t ebben a hitben!?! (Rájöttem, hogy amennyiben mĂ©g sok Saramago könyvet olvasok a központozás hiányát Ăşgy fogom a mindennapjaimban pĂłtolni, hogy több soros mondatokban prĂłbálom kifejezni magam. Ami egyĂ©bkĂ©nt senkit nem zavar, mert mondhatnám, hogy a látogatottságom az origo környĂ©kĂ©n stagnál Ă©s a felfelĂ© ĂvelĹ‘ sinus görbĂ©t nem tudom megrajzolni a látogatottságom alapján. Naná hogy itt a pont.